Перезарахування кредитів, отриманих у результаті участі у програмі академічної мобільності, є фундаментальним принципом програми Еразмус+. Учасники програми Еразмус+ зобов'язані після повернення звернутися до свого деканату щодо перезарахування. Ваші деканати зобов'язані перезарахувати вам вивчені дисципліни відповідно до вашого навчального договору. Незвернення учасника програми Еразмус+ за перезарахуванням може стати підставою для відрахування з ОНУ. Порядок перезарахування прописаний у "Положенні про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу ОНУ імені І. І. Мечникова", який є доступним на нашому сайті в розділі "Нормативні матеріали", а також на офіційному сайті ОНУ. У випадку, якщо ваш деканат відмовляється виконати процедуру перезарахування, він повинен вказати причину відмови на вашій заяві про перезарахування та у свідоцтві про перезарахування, копії яких студент повинен надати в Еразмус+ офіс. У разі виникнення будь-яких проблем із перезарахуванням, необхідно негайно зв'язатися з контактною особою програми Еразмус+ в ОНУ, щоб знайти можливі шляхи вирішення проблеми.

Для того, щоб процедура перезарахування була можливою,здобувачі повинні мати оригінали Транскрипту та Договору про навчання, тобто своєчасно, ще до від'їзду з приймаючого закладу звернутися до їхнього Еразмус+ офісу і попросити видати такі документи.

Після закінчення програми кредитної мобільності здобувачі зобов'язані виконати такі кроки:

Крок 1. Повернутися до ОНУ та розпочати заняття у строки, зазначені у вашому наказі на виїзд за кордон.

Повернення в інші терміни та без оформлення документів з вини учасника програми академічної мобільності кваліфікується як порушення навчальної чи трудової дисципліни;

Крок 2. Подати звіт про результати програми академічної мобільності до деканату свого факультету та Еразмус+ офісу ОНУ протягом двох тижнів після завершення навчання в закладі-партнері та повернення до ОНУ; Скачать форму отчета

Крок 3. Написати заяву про перезарахування вивчених дисциплін на ім'я декана факультету протягом двох тижнів після завершення навчання в закладі-партнері та повернення до ОНУ;

Завантажити форму заяви

До заяви додаються:

академічна довідка (Transcript of Records) з ​​переліком засвоєних дисциплін, їх обсягом (у годинах чи кредитах), а також отриманих оцінок, що відображають успішність учасника програми академічної мобільності (з офіційним перекладом українською мовою);

договір про навчання / проходження практики (Learning Agreement / Training Agreement).

Крок 4. Проконтролювати видачу деканатом Свідоцтва про визнання результатів навчання за програмами академічної мобільності. Копію свідоцтва надати до Еразмус+ офісу не пізніше одного тижня з дня його підписання.

Посвідка

Якщо студент не повернувся після закінчення програми мобільності або не подав звіт про навчання, відомості про перелік, обсяг вивчених дисциплін та кількість кредитів, він відраховується з ОНУ у 28-денний термін.

Якщо ви були відібрані на стипендію Еразмус +, будь ласка, негайно виконайте ці кроки і уважно прочитайте цей розділ , щоб зрозуміти, що вам необхідно робити далі.

Крок 1: Ви повинні прийняти грант, підписавши Договір або Контракт про присудження гранту (його вам відправить приймаючий заклад)

Крок 2: Зв'яжіться з приймаючим закладом, щоб отримати запрошення для візи, домовитися про терміни мобільності та обговорити варіанти проживання

Крок 3: Забронюйте собі квиток до місця мобільності та назад, а також придбайте медичну страховку

Крок 4: Зв'яжіться з Візовим центром або консульством країни призначення та з'ясуйте, який тип візи вам необхідний і який покет документів потрібен.

Крок 5: Підготуйте всі необхідні документи і запишіться на подання документів до Візового центру або консульства країни-призначення.

В ОНУ:

Кожен студент, який бере участь у програмі академічної мобільності або виїжджає за кордон з метою проходження навчання / стажування ПОВИНЕН своєчасно підготувати відповідні документи. Якщо ви виїхали за кордон, не підготувавши документи, або несвоєчасно подали їх або оформили їх не до кінця, то незабаром ви будете відраховані з університету.

Залежно від терміну навчання за кордоном, вам може бути надано академічну відпустку або індивідуальний навчальний план, для оформлення яких слід звернутися до вашого факультету:

Крок 1: Необхідно написати заяву про встановлення індивідуального графіка

Завантажити заяву

Необхідно підписати її в декана факультету та будь-якого з проректорів, після віддати її в деканат.

Крок 2: Домовитися з деканатом про терміни здачі сесії. Заповнити відповідну форму, вказавши в ній предмети, які будуть перезараховані (протягом мобільності ваш Learning agreement може змінюватися, відповідно необхідно буде змінювати і індивідуальний план, щоб уникнути цього, краще заздалегідь проконсультуватися ще раз з приймаючим закладом і уточнити у них інформацію з приводу обраних курсів).

Завантажити зразок

Крок 3: Деканат повинен видати наказ про встановлення індивідуального графіка

Завантажити зразок

Вам необхідно буде стежити за цим процесом і, коли наказ буде готовий, взяти собі копію наказу

Крок 4: Завантажити та заповнити заяву на виїзд за кордон.

Зібрати на ній всі підписи та принеси до Відділу міжнародних зв'язків разом з копією наказу про переведення на індивідуальний графік.

На підставі цих документів буде видано наказ про ваш виїзд за кордон.

Крок 5 : Підписати договір про академічну мобільність, що регулює права та обов'язки учасників мобільності.

Завантажити форму для здобувачів

Завантажити форму для співробітників

Договір або Контракт про присудження гранту

Це обов'язковий контракт між стипендіатом програми академічної мобільності Еразмус+ та грантодавцем. Він включає всі вимоги, обов'язки і права всіх сторін, і отже, розглядається як всеосяжний довідковий документ про ваш період мобільності.

Стипендіальні виплати

Заклад, що приймає, несе відповідальність за виплату вам стипендії. Стипендія може виплачуватись щомісяця, або у кілька виплат на розсуд приймаючого закладу.

Зверніть увагу, що перша виплата може зайняти деякий час (до 1 місяця), таким чином вам необхідно подбати про те, щоб мати засоби існування, поки не почнуться регулярні виплати вашої стипендії.

Страховка (медична та від нещасного випадку)

Зверніться до приймаючого закладу для уточнення, який саме тип страховки вам необхідний і яка страхова сума вам потрібна. Як правило, витрати на медичне страхування не компенсуються програмою Еразмус+.

Транспортні витрати

Сума, передбачена на транспортні витрати в програмі Еразмус+, є фіксованою і залежить від відстані від пункту відправлення до пункту призначення і в середньому для України становить 275 євро, незалежно від того, яким видом транспорту ви добиратиметеся.

Як правило, квитки ви бронюєте та купуєте самостійно.

Плата за навчання

Стипендіати Еразмус+ звільняються від плати за навчання у закладі, що приймає, однак, якщо ви навчаєтеся в ОНУ на контракті, ви повинні виконувати свої зобов'язання за контрактом в ОНУ.