25112022

Розпочато прийом заявок на участь у програмі мобільності із University of Greifswald (Німеччина).

До участі в конкурсі допускаються здобувачі першого (бакалаврського) рівня денної форми навчання спеціальностей «економіка», «право», «історія та архіологія», «філософія», «філологія», «середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», «біологія», «біотехнології та біоінженерія», «науки про Землю», «географія», «середня освіта (Фізика)», «фізика та астрономія», «прикладна фізика та наноматеріали», «математика», «прикладна математика», «комп’ютерні науки», «комп’ютерна інженерія», «інформаційні системи та технології», «комп’ютерна обробка та аналіз даних», «психологія», «політологія», «журналістика».

Мобільність має бути реалізована в першому семестрі 2024–2025 навчального року.

Мобільність розрахована на 5 місяців. Стипендія – EUR 1,100 per month for 5 months + EUR 320 travel grant.

Подати заявку можна до 10 травня 2024 року.

Мова навчання – англійська або німецька.

Умови участі:

1) для того щоб взяти участь у програмі, кандидат повинен бути на момент подачі заявки та протягом всього терміну мобільності зарахованим в ОНУ.

3) кандидати повинні володіти англійською або німецькою мовою на рівні не нижче B2.

Процедура подання заявки

Етап 1. Підготовка необхідних документів і збір підписів на деяких із них.

Етап 2. Кандидати повинні відправити необхідні документи на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 10 травня 2024 року. Будь-які документи, отримані після вказаного терміну, прийняті не будуть. Лист-підтвердження буде відправлено кандидату електронною поштою після того, як його заявка (з усіма додатками) буде успішно отримана.

Критерії оцінювання:

академічна успішність;

запропонований навчальний план (Learning agreement) та можливість перезарахування кредитів;

CV та мотивація;

володіння мовою навчання;

першість мобільності в межах Еразмус+;

належність до незахищених груп населення.

Перелік необхідних документів

Паспорт – сканована копія першої сторінки вашого закордонного паспорта в кольоровому варіанті.

Proof of registration – довідка про те, що ви є наразі студентом ОНУ (видається деканатом або відділом кадрів). Довідку потрібно самостійно перекласти англійською мовою. Для подання заявки надсилаєте скан-копію довідки українською мовою та її переклад.

Transcript of records – академічна довідка. За довідкою вам необхідно звернутись у деканат свого факультету (в довідці обов’язково вказується середній бал). Якщо в довідці середній бал не вказано, потрібно порахувати його та зазначити в тексті листа, який ви відправляєте на електронну пошту (з округленням до сотих - два знаки після коми). У такому разі правильність розрахунку середнього бала буде перевірена відділом академічної мобільності та грантової підтримки.

Official Language Certificate (за наявності) – офіційний сертифікат про знання англійської мови. Сертифікати про знання іноземної мови міжнародного зразка (наприклад, IELTS, TOEFL FCE, CAE) надаватимуть більше балів.

Learning agreement – договір про навчання студента. Бланк договору англійською та українською мовою завантажуємо тут UKRENG. Договір підписує студент, декан факультету та проректор. Для участі в конкурсі необхідно надіслати скан-копію договору з Вашим підписом і підписом декана. Коротка інструкція для заповнення: 1) вказати своє ім’я в колонтитулі; 2) перша таблиця – дані здобувача та університетів; 3) друга таблиця – дисципліни, які ви обираєте в приймаючому університеті із зазначенням кредитів; 4) третя таблиця – дисципліни, передбачені в ОНУ на семестр, на який плануєте мобільність, із зазначенням кредитів. Кількість кредитів у другій і третій таблиці має співпадати. Як виняток, у другій таблиці може бути трохи більше кредитів, ніж в третій (наприклад, 32 і 30). Перелік курсів приймаючого університету для складання договору про навчання – за посиланням https://his.uni-greifswald.de/qisserver/rds?state=change&type=6&moduleParameter=semesterSelect&nextdir=change&next=SearchSelect.vm&subdir=applications&targettype=7&targetstate=change&getglobal=semester&noDBAction=y&init=y

Важливо! Звертаємо увагу на мову навчання. Обираємо зимовий семестр 2024. Якщо каталог курсів не оновлений - зимовий семест 2023.

CV – автобіографія (max 2 сторінки, пишемо відразу англійською) – це автобіографія, заповнена виключно за стандартом Europass. Вона повинна містити також інформацію про Вашу участь у наукових семінарах, конференціях, міжнародній діяльності, публікації тощо. Детальніше за посиланням https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv

Motivation statement – мотиваційний лист (одна сторінка А4, шрифт 12, інтервал 1, пишемо відразу англійською). У цьому листі ви повинні обґрунтувати 1) чому вам важливо вчитися в приймаючому університеті; 2) ваш індивідуальний навчальний план (предмети, які вибрали для прослуховування); 3) як ви будете надалі використовувати знання, отримані після закінчення програми.

Додаткові документи англійською мовою (нагороди, дипломи, сертифікати про участь у стажуваннях, конференціях, наукових семінарах, воркшопах, літніх школах та ін.) за наявності. Якщо ви походите з малозабезпеченої родини, є інвалідом, сиротою або переселенцем – надаєте офіційне підтвердження вашого статусу.

Додаткові документи, якщо виїзд за кордон планується на підставі академічної мобільності (довідка про відстуність негативних оцінок і фактів перескладань, зобов'язання про повернення). Якщо виїзд за кордон планується на підставі академічної мобільності, ці документи є обов'язковими. Без них заявки не розглядатимуться. За шаблонами документів звертатися за мейлом Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

У разі відстуності принмаймні одного з перелічених документів до дедлайну, заявка не розглядатиметься.

Файли повинні бути названі так: Proof.pdf, Transcript.pdf, Certificate.pdf, LA.pdf, Passport.pdf, Other.pdf тощо.

Крім того, приймаючий унівреситет пропонує участь у літній школі. Деталі:

Greifswald Summer

Greifswald Summer Summerschool for German language and Culture combines 4 weeks (5 - 30 August 2024) of intensive German lessons and workshops at moderate to advanced levels of proficiency with a diverse range of cultural events and excursions. Further information about the programme can be found on the website. The host unviersity can award scholarships to students from partner universities. 

Будь ласка, при поданні заявки в листі зазначте, чи бажаєте ви взяти участь у літній школі.

За довідками звертатись за мейлом Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.