Результати конкурсного відбору здобувачів на участь у мобільності на навчання в UNIVERSIDAD CEU SAN PABLO (МАДРИД, ІСПАНІЯ)
 
Результати конкурсного відбору науково-педагогічних співробітниів на участь у мобільності на стажування в Університеті Сівасу (Сівас, Туреччина)
 
Результати конкурсного відбору здобувачів на участь у мобільності на навчання в Tubingen University (Німеччина)

Звіт про академічну мобільність за програмою Erasmus+ в Університеті Умео, Швеція, Валерія Зимовець, студентки біологічного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова
 

      За програмою мобільності з Університетом Умео, я перебувала на навчанні з серпня 2020 року до січня 2021 року. Мій навчальний план не передбачав відвідування лекцій або вивчення окремих курсів, тому що я працювала в науковому проекті з молекулярної біології і вивчала одну з актуальних тем сьогодення – взаємодія стовбурових клітин людини із бактеріями.

     За цей час мені вдалося опанувати багато сучасних лабораторних методів , які я зможу з успішністю застосовувати у майбутньому та я могла ознайомитися із процесом організації наукового дослідження – завдяки моєму науковому керівнику Олені Рахімової. Також, я відвідувала наукові семінари та конференції, мала можливість пройти додатковий практичний курс з лабораторної методики дослідження FISH (fluorescence in situ hybridization) і отримати відповідні сертифікати.

     Для всіх іноземних студентів є можливість долучитися до Buddy Program, яка надає можливість зутрітися із іншими студентами, що приїхали на навчання в Умео. Buddy Program організовувала різноманітні розважальні івенти, але через те, що були посилені карантинні міри, пізніше організація таких івентів відбувалася дистанційно. Завдяки цьому я змогла познайомитися з різними людьми з усього світу, з деякими з них ми проводили дозвілля разом. Разом із ними мені вдалося відвідати Стокгольм та спробувати dog sledding.

      В Умео взимку стає дуже гарно, тому що в місті стає дуже сніжно. Особливо гарно, коли виходить сонце і все місто наповнюється світлом. Дуже гарне озеро Нідала та ліс навколо нього. Але найголовніше, що в Умео можна побачити північне сяйво. За весь час перебування в Умео, меня вдалося тричи побачити це диво природи.

    Мені дуже сподобалося навчатися в Умео та бути частиною сучасного дослідницього проекту. Ця програма обміну надала мені можливість працювати з передовим обладнанням та з сучасними методами досліджень. Цей досвід я вважаю дуже цінним не тільки для професійного, а й для особистого росту.

14

Звіт про академічну мобільність за програмою Erasmus+ в Університеті Умео, Швеція, Охримович Оксани Віталіївни, студентки 2 курсу магістратури біологічного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова

Період мобільности 26.08.2020 – 02.12.2020

     Університет Умео представляю собою велику кількість окремих будівель, що знаходяться на одній території та з’єднані між собою зручними переходами, – кампус. Усі необхідну інформацію кожен студент може отримати в Інфоцентрі головного корпусу – Universum. За період навчання  я опанувала два курси Plant Cell and Molecular Biology(Рослинні клітини та молекулярна біологія) та Neurobiology (Нейробіологія). Перший курс проходим впродовж 2 місяців. Навчання було за змішаною формою: я мала як online лекції, так і лекції на кампусі. Протягом  курсу була проведена одна лабораторна робота з визначення вмісту вуглеводів у листях гороху.
     
     Під час курсу Plant Cell and Molecular Biology всі студенти мали змогу ознайомитися з лабораторією кафедри Фізіології рослин, на даху якої знаходиться теплиця. Протягом курсу Neurobiology навчання спочатку було за змішаною формою, а останні два тижні – цілком online через посилення карантинних заходів. На початку курсу було проведено декілька лабораторних робіт, під час яких я мала змогу попрацювати з сучасними мікроскопами та опанувати методику фарбування нервової системи Drosophila melanogaster. 
     
     Для студентів, що приїхали з інших країн на навчання до Умео за обміном в університеті існує спеціальна програма Buddy Program, в якій студенти поділені на невеликі групи та мають своїх кураторів з місцевих студентів. Завдяки цій програмі були організовані різноманітні заходи для студентів-іноземців: фотоквест, екскурсія містом, хайкінг, поїздка на ферму лосів, гра у пляжний волейбол в студентському спортивному центрі тощо. 
   
     Місто Умео знаходиться на Півночі Швеції, тому там можливо побачити Північне сяйво. Для цього необхідно лише знайти місце з невелекою кількістю штучного світла, наприклад, це озеро Нідала, що знаходиться в 15 хвилинах велосипеодм від кампусу університету. Мені пощастило побачити Північне сяйво тричі. В Умео дуже добре розроблена система велосипедних доріжок, що довзоляє вільно та зручно проїхати всім містом на велосипеді. Студенти катаються на велосипедах навіть у сніг, який вперше випав ще в середині жовтня. 

    Мені дуже сподобалося моє навчання в унівреситеті Умео, лекції та лабораторні заняття були надвзичайно цікавими. Дуже корисним досвідом для мене було ознайомлення з іншою освітньою системою та організацією навчання. Було цікаво познайомитися та поспілкуватися з представниками різних країн, від Китаю до США. Крім цього, меня дуже сподобалося місто Умео, його прекрасні ліси, озера, річка, а також незабутнє Північне сяйво.

фото 5

фото 3

 

 

Весенний семестр я провела в одном из лучших университетов Испании - в Университете Деусто. Мои занятия проходили в кампусе Бильбао на двух факультетах – на факультете Социальных и гуманитарных наук и в Бизнес Школе.

Я приехала в Бильбао на две недели раньше начала учебы, чтобы пройти интенсивный курс испанского языка на базе университета. Помимо обучения языку, нас знакомили с городом, культурой и устраивали много различных студенческих мероприятий. От этого периода у меня остались одни из самых теплых воспоминаний. Я бы рекомендовала каждому участнику программы не сомневаться и брать интенсивный курс изучения языка, если ваш университет предложит такую возможность.

Само обучение проходило очень увлекательно. Интерес к лекционному материалу добавляло то, что многие преподаватели формируют содержание курса с учетом полученного ими опыта при работе в международных организациях и крупных транснациональных компаниях. Сам университет также открыт к академическому сотрудничеству. Так, мне посчастливилось побывать на лекции бывшего вице-президента Всемирного банка и поучаствовать в семинарах от спикера испанского TED.

Конечно, пандемия COVID-19 и сопутствующие ей карантинные меры внесли коррективы в мою жизнь в Бильбао. Я приняла решение оставаться в Испании и благодаря этому, мой опыт Эразмус+ стал действительно незабываемым. Я целиком погрузилась в баскскую культуру, ближе подружилась с местными и даже нашла украинцев среди моих соседей по дому. В связи с введенными ограничениями по передвижению, я не смогла вдоволь насладиться путешествиями по разным уголкам Испании. Но зато после ослабления карантина мы с другими оставшимися студентами объездили, как мне кажется, всю Страну Басков. А этот регион по истине удивителен и неповторим.

Сейчас уже, вернувшись в Одессу, я понимаю, что участие в Эразмусе стало одним из лучших моих решений. Это замечательно, что студенты нашего университета могут принимать участие в программах мобильности. Я очень благодарна моей кафедре МЭО и международному офису за поддержку на каждом из этапов программы, за возможность стать частью программы Эразмус+ и получить такой ценный опыт.