Звіт про академічну мобільність за програмою Erasmus+ в Університеті Умео, Швеція, Валерія Зимовець, студентки біологічного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова
 

      За програмою мобільності з Університетом Умео, я перебувала на навчанні з серпня 2020 року до січня 2021 року. Мій навчальний план не передбачав відвідування лекцій або вивчення окремих курсів, тому що я працювала в науковому проекті з молекулярної біології і вивчала одну з актуальних тем сьогодення – взаємодія стовбурових клітин людини із бактеріями.

     За цей час мені вдалося опанувати багато сучасних лабораторних методів , які я зможу з успішністю застосовувати у майбутньому та я могла ознайомитися із процесом організації наукового дослідження – завдяки моєму науковому керівнику Олені Рахімової. Також, я відвідувала наукові семінари та конференції, мала можливість пройти додатковий практичний курс з лабораторної методики дослідження FISH (fluorescence in situ hybridization) і отримати відповідні сертифікати.

     Для всіх іноземних студентів є можливість долучитися до Buddy Program, яка надає можливість зутрітися із іншими студентами, що приїхали на навчання в Умео. Buddy Program організовувала різноманітні розважальні івенти, але через те, що були посилені карантинні міри, пізніше організація таких івентів відбувалася дистанційно. Завдяки цьому я змогла познайомитися з різними людьми з усього світу, з деякими з них ми проводили дозвілля разом. Разом із ними мені вдалося відвідати Стокгольм та спробувати dog sledding.

      В Умео взимку стає дуже гарно, тому що в місті стає дуже сніжно. Особливо гарно, коли виходить сонце і все місто наповнюється світлом. Дуже гарне озеро Нідала та ліс навколо нього. Але найголовніше, що в Умео можна побачити північне сяйво. За весь час перебування в Умео, меня вдалося тричи побачити це диво природи.

    Мені дуже сподобалося навчатися в Умео та бути частиною сучасного дослідницього проекту. Ця програма обміну надала мені можливість працювати з передовим обладнанням та з сучасними методами досліджень. Цей досвід я вважаю дуже цінним не тільки для професійного, а й для особистого росту.

14

Звіт про академічну мобільність за програмою Erasmus+ в Університеті Умео, Швеція, Охримович Оксани Віталіївни, студентки 2 курсу магістратури біологічного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова

Період мобільности 26.08.2020 – 02.12.2020

     Університет Умео представляю собою велику кількість окремих будівель, що знаходяться на одній території та з’єднані між собою зручними переходами, – кампус. Усі необхідну інформацію кожен студент може отримати в Інфоцентрі головного корпусу – Universum. За період навчання  я опанувала два курси Plant Cell and Molecular Biology(Рослинні клітини та молекулярна біологія) та Neurobiology (Нейробіологія). Перший курс проходим впродовж 2 місяців. Навчання було за змішаною формою: я мала як online лекції, так і лекції на кампусі. Протягом  курсу була проведена одна лабораторна робота з визначення вмісту вуглеводів у листях гороху.
     
     Під час курсу Plant Cell and Molecular Biology всі студенти мали змогу ознайомитися з лабораторією кафедри Фізіології рослин, на даху якої знаходиться теплиця. Протягом курсу Neurobiology навчання спочатку було за змішаною формою, а останні два тижні – цілком online через посилення карантинних заходів. На початку курсу було проведено декілька лабораторних робіт, під час яких я мала змогу попрацювати з сучасними мікроскопами та опанувати методику фарбування нервової системи Drosophila melanogaster. 
     
     Для студентів, що приїхали з інших країн на навчання до Умео за обміном в університеті існує спеціальна програма Buddy Program, в якій студенти поділені на невеликі групи та мають своїх кураторів з місцевих студентів. Завдяки цій програмі були організовані різноманітні заходи для студентів-іноземців: фотоквест, екскурсія містом, хайкінг, поїздка на ферму лосів, гра у пляжний волейбол в студентському спортивному центрі тощо. 
   
     Місто Умео знаходиться на Півночі Швеції, тому там можливо побачити Північне сяйво. Для цього необхідно лише знайти місце з невелекою кількістю штучного світла, наприклад, це озеро Нідала, що знаходиться в 15 хвилинах велосипеодм від кампусу університету. Мені пощастило побачити Північне сяйво тричі. В Умео дуже добре розроблена система велосипедних доріжок, що довзоляє вільно та зручно проїхати всім містом на велосипеді. Студенти катаються на велосипедах навіть у сніг, який вперше випав ще в середині жовтня. 

    Мені дуже сподобалося моє навчання в унівреситеті Умео, лекції та лабораторні заняття були надвзичайно цікавими. Дуже корисним досвідом для мене було ознайомлення з іншою освітньою системою та організацією навчання. Було цікаво познайомитися та поспілкуватися з представниками різних країн, від Китаю до США. Крім цього, меня дуже сподобалося місто Умео, його прекрасні ліси, озера, річка, а також незабутнє Північне сяйво.

фото 5

фото 3

 

 

Весенний семестр я провела в одном из лучших университетов Испании - в Университете Деусто. Мои занятия проходили в кампусе Бильбао на двух факультетах – на факультете Социальных и гуманитарных наук и в Бизнес Школе.

Я приехала в Бильбао на две недели раньше начала учебы, чтобы пройти интенсивный курс испанского языка на базе университета. Помимо обучения языку, нас знакомили с городом, культурой и устраивали много различных студенческих мероприятий. От этого периода у меня остались одни из самых теплых воспоминаний. Я бы рекомендовала каждому участнику программы не сомневаться и брать интенсивный курс изучения языка, если ваш университет предложит такую возможность.

Само обучение проходило очень увлекательно. Интерес к лекционному материалу добавляло то, что многие преподаватели формируют содержание курса с учетом полученного ими опыта при работе в международных организациях и крупных транснациональных компаниях. Сам университет также открыт к академическому сотрудничеству. Так, мне посчастливилось побывать на лекции бывшего вице-президента Всемирного банка и поучаствовать в семинарах от спикера испанского TED.

Конечно, пандемия COVID-19 и сопутствующие ей карантинные меры внесли коррективы в мою жизнь в Бильбао. Я приняла решение оставаться в Испании и благодаря этому, мой опыт Эразмус+ стал действительно незабываемым. Я целиком погрузилась в баскскую культуру, ближе подружилась с местными и даже нашла украинцев среди моих соседей по дому. В связи с введенными ограничениями по передвижению, я не смогла вдоволь насладиться путешествиями по разным уголкам Испании. Но зато после ослабления карантина мы с другими оставшимися студентами объездили, как мне кажется, всю Страну Басков. А этот регион по истине удивителен и неповторим.

Сейчас уже, вернувшись в Одессу, я понимаю, что участие в Эразмусе стало одним из лучших моих решений. Это замечательно, что студенты нашего университета могут принимать участие в программах мобильности. Я очень благодарна моей кафедре МЭО и международному офису за поддержку на каждом из этапов программы, за возможность стать частью программы Эразмус+ и получить такой ценный опыт.

 

Инвестиция в собственное будущее

Меня зовут Ника, с 2014 по 2018 год я обучалась на биологическом факультете ОНУ им. И.И. Мечникова. В программе обмена я поучаствовала дважды: в 2016 году провела семестр в университете Гранады (Испания), а в 2017 - в университете Турку (Финляндия).

Участие в программе обмена - многообразный и бесконечно обогащающий опыт. Знакомство с качественно иной образовательной системой, новые интересные дисциплины, полиэтническая образовательная среда, обучение на иностранном языке (в моём случае даже на двух - английском и испанском). Связи, установленные во время обмена, действительно сохраняются на всю жизнь: речь не только о друзьях, но и о преподавателях, готовых, например, в будущем поддержать студента рекомендательным письмом.

Стоит упомянуть, что возможности для академической активности в принимающем университете не ограничиваются прослушиванием курсов. Например, во время обучения в университете Турку мне удалось в значительной степени развить свой интерес к астробиологии - науке на стыке астрономии, химии, геологии и биологии. Как студент университета Турку, я получила право бесплатно поучаствовать в нескольких астробиологических школах-конференциях во Франции и Эстонии.

Участие в программе Эразмус - ценный опыт не только в личном, но и в профессиональном плане (заметный вклад в резюме). По окончании бакалавриата мне удалось получить престижный грант на обучение в магистратуре Университета Маастрихта (Нидерланды) - во многом благодаря опыту, полученному во время обменов.

Спустя три года после моего последнего Эразмус-опыта, здорово наблюдать, как ОНУ расширяет границы международного сотрудничества с новыми европейскими университетами. Эразмус действительно вдохновляет и стимулирует движение идей и опыта. Наверно, по этой причине трудно отыскать человека, который остался бы недоволен подобным опытом - во всяком случае, мне не удавалось.

Как человек, который за 20 лет ни разу не пересекал границы Украины, мне достаточно трудно найти подходящие слова, формулировать конструктивно мысли, чтобы описать весь тот восторг и трепет, что был испытан мною с самого момента попадания в воздушное пространство Украины. И ладно была бы это поездка на отдых, но нет, я уезжал на полгода учебы и жизни в совсем другую страну, в совсем другую культуру, и, уж точно, языковую среду, особенно, когда это твой первый опыт полностью самостоятельной жизни, что просто не укладывается в голове. Не думаю, что мне могла бы ещё когда то предоставиться такая возможность, если бы я не испытал судьбу и не подал заявку на участие в конкурсе академической мобильности Эразмус+ в университет Фоджи, чудесного городка на Юге Италии.