Gdansk learining

Розпочато приймання заявок на участь у програмі мобільності із University of Gdańsk.

До участі в конкурсі допускаються здобувачі першого (бакалаврського) рівня денної форми навчання спеціальностей «біотехнологія та біоінженерія», «біологія та біохімія», «середня освіта (біологія та здоров’я людини)», «хімія», «економіка», «філологія», «історія та археологія», «середня освіта (фізика)», «фізика та астрономія», «прикладна фізика та наноматеріали», «математика», «прикладна математика», «комп’ютерні науки», «інформаційні системи та технології», «журналістика», «філософія», «соціологія», «політологія», «психологія», «географія», «право», «менеджмент».

Мобільність має бути реалізована в першому семестрі 2024–2025 навчального року.

Подати заявку для участі в конкурсі на мобільність можна до 14 червня 2024 року.

Мова навчання – англійська або польська.

Умови участі:

1) для того, щоб взяти участь у програмі, кандидат повинен бути на момент подачі заявки та протягом всього терміну мобільності зарахованим в ОНУ.

3) кандидати повинні володіти англійською мовою на рівні не нижче B2 або польською мовою на рівні не нижче С1.

До участі не допускаються особи, що мають PESEL.

До участі не допускаються здобувачі, що вже реалізували або наразі релізовують академічну мобільність у формі навчання в Університеті Гданська.

Стипендія: Students will be granted financial support of 1050 Euro per month delivered in 3 installments. The first one - 40% paid after student arrival, the second - 40% in the middle of the mobility period, and the last - 20% at the end of the mobility, after submitting final documents. Total amount of financial support depends on mobility period. Financial support is paid in cash in EUR currency.

Процедура подання заявки

Етап 1. Підготовка необхідних документів і збір підписів на деяких із них.

Етап 2. Кандидати повинні відправити необхідні документи на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 14 червня 2024 року. Будь-які документи, отримані після вказаного терміну, прийняті не будуть. Лист-підтвердження буде відправлено кандидату електронною поштою після того, як його заявка (з усіма додатками) буде успішно отримана.

Критерії оцінювання:

академічна успішність;

запропонований навчальний план (Learning agreement) та можливість перезарахування кредитів;

CV та мотивація;

володіння мовою навчання;

першість мобільності в межах Еразмус+;

належність до незахищених груп населення.

Пріоритет (у межах визначених квот) надаватиметься учасникам, які успішно пройшли відбір на мобільність в університети-партнери, проте не змогли реалізувати мобільність з незалежних від конкурсантів причин.

Перелік необхідних документів

Паспорт – сканована копія першої сторінки вашого закордонного паспорта в кольоровому варіанті.

Proof of registration – довідка про те, що ви є наразі студентом ОНУ. Видається в деканаті або відділі кадрів. Довідку потрібно самостійно перекласти англійською мовою. Для подання заявки надсилаєте скан-копію довідки українською мовою (з підписом і печаткою) та її переклад (без підписів і печаток).

Transcript of records – академічна довідка. Якщо видача довідки неможлива, допускається подання витягу із залікової книжки (документ має бути двома мовами - українською та англійською). За довідкою вам необхідно звернутись у деканат свого факультету (в довідці обов’язково вказується середній бал). Якщо в довідці середній бал не вказано, потрібно порахувати його та зазначити в тексті листа, який ви відправляєте на електронну пошту (з округленням до сотих - два знаки після коми). У такому разі правильність розрахунку середнього бала буде перевірена відділом академічної мобільності та грантової підтримки.

Official Language Certificate (за наявності) – офіційний сертифікат про знання англійської або польської мови. Сертифікати про знання іноземної мови міжнародного зразка (наприклад, IELTS, TOEFL FCE, CAE) надаватимуть більше балів.

Незалежно від наявності сертифіката, здобувач зобов'язаний надати документ, що підстверджує рівень володіння мовою за формою. Англійська. Польська.

Для отримання цього документа здобувач має пройти тестування в Центрі мовної підготовки та сертифікації ОНУ - офлайн або онлайн (для здобувачів, що перебувають за кордоном). Увага! Будь-які сертифікати, зокрема й міжнародного зразка, не звільняють здобувача від необхідності пройти тестування. Тобто тестування в Центрі мовної підготовки та сертифікації ОНУ є обов'язковим для участі в конкурсі. При цьому, якщо у здобувача є сертифікат про знання іноземної мови, такий сертифікат подається на конкурс та впливає на оцінку заявки за загальними правилами. Але додатково здобувач має пройти тестування в Центрі мовної підготовки та сертифікації ОНУ. Для участі в тестування здобувач має до 7 червня 2024 року надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. таку інформацію: ПІБ, спеціальність, курс, дату народження. Про реєстрацію на тестування має надійти лист-підтвердження. Тестування відбудеться 10 червня 2024 року. Інформація про тестування буде надана зареєстрованим учасникам.

Learning agreement – договір про навчання студента. Бланк договору англійською та українською мовою завантажуємо тут UKRENG. Договір підписує студент, декан факультету та проректор. Для участі в конкурсі необхідно надіслати скан-копію договору зі своїм підписом і підписом декана. Коротка інструкція для заповнення: 1) вказати своє ім’я в колонтитулі; 2) перша таблиця – дані здобувача та університетів; 3) друга таблиця – дисципліни, які ви обираєте в приймаючому університеті із зазначенням кредитів; 4) третя таблиця – дисципліни, передбачені в ОНУ на семестр, на який плануєте мобільність, із зазначенням кредитів. Кількість кредитів у другій і третій таблиці має співпадати. Як виняток, у другій таблиці може бути трохи більше кредитів, ніж в третій (наприклад, 32 і 30). У Гданьскому унівреситеті потрібно набрати не менше, ніж 30 кредитів. Перелік курсів англійською мовою приймаючого університету для складання договору про навчання – за посиланням https://en.ug.edu.pl/incoming-students/erasmus-2021-2027/erasmus-incoming-students/courses-english Курси польською мовою можна обирати зі звичайного списку на сайті приймаючого університету. Увага! Ви маєте володіти мовою, якою викладаються курси, що Ви їх обираєте.

Академічний календар - ug-erasmus-academic-calendar-2024-2025.pdf 

CV – автобіографія (max 2 сторінки, пишемо відразу англійською) – це автобіографія, заповнена виключно за стандартом Europass. Вона повинна містити також інформацію про Вашу участь у наукових семінарах, конференціях, міжнародній діяльності, публікації тощо. Детальніше за посиланням https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv

Motivation statement – мотиваційний лист (одна сторінка А4, шрифт 12, інтервал 1, пишемо відразу англійською). У цьому листі ви повинні обґрунтувати 1) чому вам важливо вчитися в приймаючому університеті; 2) ваш індивідуальний навчальний план (предмети, які вибрали для прослуховування); 3) як ви будете надалі використовувати знання, отримані після закінчення програми.

Аплікаційна форма – форму заповнюють усі учасники, проте вона матиме силу лише для конкурсантів, що успішно пройдуть відбір.

Додаткові документи англійською мовою (нагороди, дипломи, сертифікати про участь у стажуваннях, конференціях, наукових семінарах, воркшопах, літніх школах та ін.) за наявності. Якщо ви походите з малозабезпеченої родини, є інвалідом, сиротою або переселенцем – надаєте офіційне підтвердження вашого статусу.

Додаткові документи для здобувачів першого (бакалаврського) рівня чоловічої статі віком від 18 до 22 років, які є громадянами України та планують виїзд за кордон на підставі академічної мобільності:

Довідка про відсутність за результатами двох останніх семестрів (півріч) негативних оцінок і фактів перескладання заліків і екзаменів. За довідкою зверніться до деканату. Шаблон довідки - тут.

ЗОБОВ’ЯЗАННЯ про повернення до України після завершення академічної мобільності. Шаблон зобов'язання - тут.

Якщо виїзд за кордон планується на підставі академічної мобільності, зазначенні документи є обов'язковими. Без них заявки на кокнус на мобільність не розглядатимуться.

Файли повинні бути названі так: Proof.pdf, Transcript.pdf, Certificate.pdf, LA.pdf, Passport.pdf тощо.

За довідковою інформацією звертатись за мейлом Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.