Ірландія студенти

Розпочато приймання заявок на участь у програмі мобільності Maynooth University (Ірландія).

До участі в конкурсі допускаються здобувачі першого (бакалаврського), другого (магістресьокго) та третього (освітньо-наукового) рівнів денної форми навчання спеціальностей «соціологія», «політологія», «міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

До участі в конкурсі не допускаються здобувачі першого (бакалаврського) рівня четвертого курсу.

Мобільність має бути реалізована в другому семестрі 2024–2025 навчального року.

Подати заявку для участі в конкурсі на мобільність можна до 21 жовтня 2024 року.

Дедлайн для реєстрації на тестування (у разі потреби) (див. нижче) - 10 жовтня 2024 року.

Мова навчання – англійська.

Умови участі:

1) для того, щоб взяти участь у програмі, кандидат повинен бути на момент подачі заявки та протягом всього терміну мобільності зарахованим в ОНУ;

2) кандидати повинні володіти англійською мовою на рівні не нижче B2;

3) на момент початку мобільності кандидату має бути не менше 18 років.

Стипендія: 1150 євро на місяць. Звреніть увагу! Приймаючий університет попереджає про те, що плата за житло досить висока - приблизно 700-900 євро на місяць. Водночас за інформацією приймаючого унівреситету інші витрати (громадський транспорт тощо) порівняно помірні.

Процедура подання заявки

Етап 1. Підготовка необхідних документів і збір підписів на деяких із них.

Етап 2. Кандидати повинні відправити необхідні документи на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 21 жовтня 2024 року. Будь-які документи, отримані після вказаного терміну, прийняті не будуть. Лист-підтвердження буде відправлено кандидату електронною поштою після того, як його заявка (з усіма додатками) буде успішно отримана.

Критерії оцінювання:

академічна успішність;

запропонований навчальний план (Learning agreement) та можливість перезарахування кредитів;

CV та мотивація;

володіння мовою навчання;

першість мобільності в межах Еразмус+;

належність до незахищених груп населення.

Пріоритет (у межах визначених квот) надаватиметься учасникам, які успішно пройшли відбір на мобільність в університети-партнери, проте не змогли реалізувати мобільність з незалежних від конкурсантів причин.

Перелік необхідних документів

Паспорт – сканована копія першої сторінки вашого закордонного паспорта в кольоровому варіанті.

Proof of registration – довідка про те, що ви є наразі студентом ОНУ. Видається в деканаті або відділі кадрів. Довідку потрібно самостійно перекласти англійською мовою. Для подання заявки надсилаєте скан-копію довідки українською мовою (з підписом і печаткою) та її переклад (без підписів і печаток).

Transcript of records – академічна довідка. Якщо видача довідки неможлива, допускається подання витягу із залікової книжки (документ має бути двома мовами - українською та англійською). За довідкою вам необхідно звернутись у деканат свого факультету (в довідці обов’язково вказується середній бал). Якщо в довідці середній бал не вказано, потрібно порахувати його та зазначити в тексті листа, який ви відправляєте на електронну пошту (з округленням до сотих - два знаки після коми). У такому разі правильність розрахунку середнього бала буде перевірена відділом академічної мобільності та грантової підтримки.

Official Language Certificate (за наявності) – офіційний сертифікат про знання англійської мови. Сертифікати про знання іноземної мови міжнародного зразка (наприклад, IELTS, TOEFL FCE, CAE) надаватимуть більше балів.

Learning agreement – договір про навчання студента. Бланк договору англійською та українською мовою завантажуємо тут UKRENG. Договір підписує студент, декан факультету та проректор. Для участі в конкурсі необхідно надіслати скан-копію договору зі своїм підписом і підписом декана. Коротка інструкція для заповнення: 1) вказати своє ім’я в колонтитулі; 2) перша таблиця – дані здобувача та університетів; 3) друга таблиця – дисципліни, які ви обираєте в приймаючому університеті із зазначенням кредитів; 4) третя таблиця – дисципліни, передбачені в ОНУ на семестр, на який плануєте мобільність, із зазначенням кредитів. Кількість кредитів у другій і третій таблиці має співпадати. Як виняток, у другій таблиці може бути трохи більше кредитів, ніж в третій (наприклад, 32 і 30). Перелік курсів англійською мовою приймаючого університету для складання договору про навчання – за посиланням https://www.maynoothuniversity.ie/international/study-maynooth/available-courses Якщо ви навчаєтеся на другому (магістреському) рівні, можете обирати курси як для здобувачів магістреського, так і бакалаврського рівня. Якщо ви навчаєтеся на першому (бакалаврському) рівні, курси другого (магістреського рівня) ви можете обирати, тільки якщо відповідаєте встпуним вимогам щодо кожного курсу.

Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня замість Learning agreement подають Research Proposal (англійською мовою, форма довільна). Треба зазначити дослідження, над яким планується робота протягом мобільності, а також можливого наукового керівника з професорів приймаючого університету. Перелік професорів і їх контакти - за лінком https://www.maynoothuniversity.ie/sociology/our-people Також дивісться інформацію про наукові інтереси співробітників за посиланням https://docs.google.com/document/d/1ISe6po1pQalDd7-Q7B7JV_7LDDRmY7-_/edit?usp=sharing&ouid=106176178538798346063&rtpof=true&sd=true

Запрошення від професора приймаючого унівреситету (для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня), де є згода бути вашим науковим керівником у разі вашого успішного відбору. Форма - довільна. Можна також додавати скріншот листа. Для отримання запрошення ви можете самостійно звертатися до відповідного професора та (або) написати у відділ академічної мобільності та грантової підтримки за мейлом Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., додавши Research Proposal, ім'я можливого наукового керівника з професорів приймаючого університету та написати, чи ви вже зверталися до нього. Увага! Звернення до відділу академічної мобільності та грантової підтримки не є гарантією, що професор погодиться взяти керівництво. Відділ академічної мобільності та грантової підтримки лише попросить представника приймаючого унівреситету посприяти в налагодженні комунікації. Зважайте, що згода приймаючого професора має бути до дедлайну подання документів.

CV – автобіографія (max 2 сторінки, пишемо відразу англійською) – це автобіографія, заповнена виключно за стандартом Europass. Вона повинна містити також інформацію про Вашу участь у наукових семінарах, конференціях, міжнародній діяльності, публікації тощо. Детальніше за посиланням https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv

Motivation statement – мотиваційний лист (одна сторінка А4, шрифт 12, інтервал 1, пишемо відразу англійською). У цьому листі ви повинні обґрунтувати 1) чому вам важливо вчитися в приймаючому університеті; 2) ваш індивідуальний навчальний план (предмети, які вибрали для прослуховування); 3) як ви будете надалі використовувати знання, отримані після закінчення програми.

Додаткові документи англійською мовою (нагороди, дипломи, сертифікати про участь у стажуваннях, конференціях, наукових семінарах, воркшопах, літніх школах та ін.) за наявності. Якщо ви походите з малозабезпеченої родини, є особою з інвалідністю, сиротою, переселенцем тощо – надаєте офіційне підтвердження вашого статусу.

Додаткові документи для здобувачів першого (бакалаврського) рівня чоловічої статі віком від 18 до 22 років, які є громадянами України та планують виїзд за кордон на підставі академічної мобільності:

Довідка про відсутність за результатами двох останніх семестрів (півріч) негативних оцінок і фактів перескладання заліків і екзаменів. За довідкою зверніться до деканату. Шаблон довідки - тут.

ЗОБОВ’ЯЗАННЯ про повернення до України після завершення академічної мобільності. Шаблон зобов'язання - тут.

Документ, що підтверджує знання іноземної мови на рівні, не нижче В2. Таким документом може бути академічна довідка або витяг із залікової книжки, де зазначено про опанування здобувачем відповідної іноземної мови з оцінкою не нижче 90 балів. У разі наявності більше ніж однією оцінки з відповідної іноземної мови, середній арифметичний бал має бути не нижче 90. У разі, якщо середній бал нижче 90 або академічна довідка або витяг із залікової книжки не містить інформацію про опанування здобувачем відповідної іноземної мови, здобувач зобов'язаний підтвердити рівень володіння іноземною мовою шляхом тестування в Центрі мовної підготовки та сертифікації ОНУ. Увага! Будь-які сертифікати, зокрема й міжнародного зразка, не прийматимуться як документ, що підтверджує знання іноземної мови на рівні, не нижче В2. Тобто, якщо здобувач не надає академічну довідку або витяг із залікової книжки, де зазначено про опанування здобувачем відповідної іноземної мови з оцінкою не нижче 90 балів, тестування в Центрі мовної підготовки та сертифікації ОНУ є обов'язковим для участі в конкурсі. При цьому, якщо у здобувача є сертифікат про знання іноземної мови, такий сертифікат подається на конкурс та впливає на оцінку заявки за загальними правилами. Але додатково здобувач має пройти тестування в Центрі мовної підготовки та сертифікації ОНУ. Для участі в тестування здобувач має до 10 жовтня 2024 року надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. таку інформацію: ПІБ, спеціальність, курс, дату народження. Про реєстрацію на тестування має надійти лист-підтвердження.

Якщо виїзд за кордон планується на підставі академічної мобільності, зазначенні документи є обов'язковими. Без них заявки на кокнус на мобільність не розглядатимуться.

Файли повинні бути названі так: Proof.pdf, Transcript.pdf, Certificate.pdf, LA.pdf, Passport.pdf тощо.

За довідковою інформацією звертатись за мейлом Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.